Yardım

İlan Verirken Dikkat Edilmesi Gereken Ayrıntılar :

Doğru Kategori Seçimi

 Emlak ilanlarınız için sitemizde 4 ana kategori mevcuttur.

 1. Konut (Öncelikli kullanım amacı sürekli ikametgah olan gayrimenkuller)

 2. Yazlık Konut (Öncelikli kullanım amacı tatil/konaklama/dinlenme olan gayrimenkuller)

 3. İşyeri (Ticari amaçla kullanılmakta olan gayrimenkuller)

 4. Arsa-Arazi-Tarla (Vasfı ve kullanım şekli itibarı ile arsa-arazi veya tarla olarak bilinen gayrimenkuller)

 her bir kategorinin kendine özgü detay bilgi alanları mevcuttur. Örneğin "Denize Mesafesi" bilgisi  Yazlık Konut kategorilerinde yer alır.

 İlanınızı doğru kategoride vermeniz kullanıcıların gayrimenkulunüz hakkında yeterli bilgi edinebilmesi ve aramalarda kolayca bulunması bakımından önemlidir.

Video Ekleme

İlanlarınız içerisine resimlerin yanında tanıtım videosu da ekleyebilirsiniz. Video dosyaları sitemizde muhafaza edilmezler. Bu yüzden videonuzu youtube.com gibi paylaşım sitelerine yükledikten sonra "Share" işlemi yapmalısınız. Bu tür siteler videonuzu başka sitelerde yayınlayabilmeniz için size "Embed" kodu sağlarlar. Videonuzu yüklemiş oldunuz siteden (örn.youtube) videonuzun hemen altında yer alan Share butonuna tıklayın ve aşağıda açılacak menude "Embed" butonuna tıklayın, bu kodu sağ tıklayarak kopyalayın ve ilan düzenleme sayfamızda Video Kodu : yazan bölüme yapıştırın. Sitemiz ilan detay sayfanızda videonuzu yayınlayacaktır. Desteğe ihtiyaç duymanız halinde çekinmeden bize mail atın.

Önemli Not: Yayınlanacak video içeriği önceden kontrol edilecektir. Lütfen ilegal içerikli videoları ilanlarınıza eklemeyin. Bu konu hakkında Kullanım Şartları bölümünde detaylı açıklama yapılmıştır.

SEO (Arama Motorları İçin Doğru Kelime Seçme)

Sitemiz google, yahoo, bing gibi arama motorlarınca indekslenmektedir. İnternet kullanıcıları bu siteler üzerinden ilgilendikleri konuya uygun kelimeler ile arama yaparlar. Bu aramalarda ilk sıralarda listelenebilmesi için ilanlarınızdaki Başlık ve Açıklama bölümlerinde yazan kelimeler çok önemlidir. Bu nedenle ilan verirken başlığında yer alacak kelimeleri özenle seçmenizi tavsiye ederiz. Aşağıdaki örnekleri inceleyiniz.

Doğru Seçilmiş Başlık Örnekleri :

- Ankara Çankaya Bahçelievler Sahibinden Satılık Daire Acil

- Günlük Haftalık Kiralık Yazlık Antalya Lara Denize Yakın

- İstanbul Avcılar Satılık Arsa 

 Kullanıcılar genellikle lokasyonel aramalar yapar. Yukarıdaki örneklerde gayrimenkulün lokasyon bilgisi yer almaktadır.

Hatalı İlan başlığı Örnekleri

- İşte size arsa sahibi olma fırsatı !!!!

- Sahibinden Muhteşem Daire !!

- Bodrumda Villa Sahibi olmak istermisiniz ?

- Rüya Gibi Bir Tatil İçin Deniz Manzaları Yazlıklar !!

Başlığında Şehir/İlçe bilgisi içermeyen ilanlar internet aramalarında son sıralarda listelenir. Zira arama yapanlar çoğunlukla şehir/ilçe bilgisi kullanırlar. İlanın veriliş maksadını başlık kısmında belirtmek te çok önemlidir. Satılık veya kiralık olduğu vurgulanmalıdır.

HARİTADA İŞARETLEME

Gayrimenkul ilanları için önemli bir bilgi kaynağı da google map.(harita)dır. İlan bilgileri girildikten sonra gayrimenkulün tam yerinin harita üzerinde bulunarak işaretlenmesi, kullanıcıya yeterli bilgi verilmiş olması bakımından çok önemlidir. Harita ekranı, ülke/şehir/ilçe ve Emlakın Adresi satırında yer alan bilgilere göre otomatik olarak odaklanır. Haritayı yakınlaştırıp (şayet biliyorsanız) emlakın tam yerini tıklayarak, kırmızı işaret imlecini emlakın üzerine getirin ve ilanınızı bu şekilde kayıt edin.